Co to jest poszetka i jak ją złożyć?

Poszetka jest to ozdobna chusteczka w kształcie kwadratu wkładana do kieszonki marynarki (brustaszy). Są pięknym i stylowym dodatkiem, który dopełnia stylizację.

Najlpopularniejsze są poszetki z naturalnego jedwabiu i białego lnu. W stylizacji casualowej sprawdzi się len czy bawełna. Biała jest najlepszym wyborem, jeśli kupujesz poszetkę po raz pierwszy – jest uniwersalna i pasuje do większości stylizacji.

Pamiętajmy, że dobierając poszetkę, powinna ona współgrać z krawatem – nawiązywać do niego elementem wzoru lub mieć akcent kolorystyczny nawiązujący do krawatu. Poszetka nie może być w tym samym kolorze co krawat. Jeśli poszetka nie współgra z krawatem, powinna być spójna z resztą stylizacji.

Poniżej trzy moje ulubione sposoby składania poszetki:

Klasyczny (The classic fold)

Poszetkę składa się w prostokąt dostosowany do szerokości kieszonki. Powinna z niej wystawać około 1-2 cm. Jest to najbardziej eleganckie i najprostrze ułożenie, świetnie sprawdzi się do ubiorów formalnych.

Bufiasty (The puff fold)

Układamy poszetkę na płasko, następnie podnosimy ją w taki sposób, by rogi były skierowane w dół. Trzymając w palcach środek poszetki, formujemy ją w taki sposób, by zajęła całą szerokość kieszonki.
To ułożenie prezentuje się świetnie w każdej okazji, także formalnej.

Kwiat (The flower fold)

Ułóż palce w kształcie pierścienia. Następnie w środek wypunktuj swój palec wskazujący. Zaciśnij palce, które formowały pierścień, a drugą ręką skręć materiał zgodnie ze wskazówkami zegara.
Ułożenie kwiatowe jest z pewnością bardziej ekstrawaganckie, potrzeba także więcej precyzji i czasu, by uzyskać pożądany efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *