Jaką kuchnię wybrać?

Kuchnia to serce każdego domu. Odpowiednio zaprojektowana i ergonomiczna podnosi komfort życia. Jeżeli jednak pomieszczenie to nie jest funkcjonalne jego jakość znacznie spada. 

Podczas prac projektowych jednym z pierwszych wyzwań nowych właścicieli jest wybór stylu, jaki chcą wprowadzić do swojego mieszkania. Jaką kuchnię zatem najlepiej wybrać nowoczesną, czy może jednak klasyczną?

Projektując dom warto kierować się przede wszystkim emocjami, jakie towarzyszą nam podczas prac twórczych. Mając to na uwadze, w pierwszej kolejności powinniśmy wybrać się do sklepów meblowych, aby tam móc na własne oczy zobaczyć, ale i poczuć w jakich przestrzeniach czujemy się najlepiej.

Warto zaznaczyć, że kuchnia nie musi pasować do reszty domu. Co prawda, jeżeli jest ona otwarta i łączy się z innymi pomieszczeniami, spójny styl może wprowadzać w nasze życie ład i harmonie. Miejmy jednak na uwadze to, że zastosowana estetyka ma odpowiadać nam i to my mamy czuć się dobrze w danym miejscu. Możemy zatem dowolnie łączyć wzory, kolory i tekstury, jeżeli tylko pozytywnie wpływają na nasz nastrój.

Decydując się na ponadczasowe formy i wzory możemy być pewni, że nasza kuchnia będzie dobrze prezentowała się na przestrzeni kilku, a nawet kilkunastu kolejnych lat. Klasyka jest zawsze modzie. Nowoczesna kuchnia również będzie doskonałym rozwiązaniem, o ile nasze wybory poprzemy o proste kształty i kolory, unikając wzorniczego chaosu. Poprawny design nie starzeje się wcale lub robi to po prostu dobrze. Kluczem do tego typu wnętrz są neutralne kolory takie jak beże, biele, szarości, czernie oraz naturalne i szlachetne materiały na przykład drewno, kamień, szkło czy metal.

Projektując kuchnię należy zadbać także o jej funkcjonalność. Rozwiązania takie jak systemy samodomykania się szafek, sterowanie elektryczne podświetlanie szuflad to tylko kilka z dużej ilości udogodnienień, jakie można wykorzystywać w swoich wnętrzach. Dobrze zaprojektowana kuchnia powinna być przede wszystkim być dostosowana do potrzeb i preferencji osoby, która ją użytkuje oraz charakteru całego mieszkania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *